Pierwsza sesja zdjęciowa za nami.

Agnieszka, mama Mai i Kasia, mama Dawidka. To nasze pierwsze dzielne mamy, które zgodziły się wystąpić w sesji zdjęciowej do kalendarza na rok 2015. Te zdjęcia wyjątkowo zrobiliśmy w Katowicach, a nie w Podzamczu w hotelu Poziom 511, gdzie powstanie projekt.  Agnieszka tuż przed sesją złamała nogę, Kasia miała problem z dojazdem. Dlatego wybraliśmy Katowice. Znaleźliśmy wyjątkowe miejsce – gabinet masażu,  Anna Nocoń health & beauty, gdzie do dbania o kobiety podchodzi się holistycznie . Piękno to tutaj  synergia urody, zdrowia, równowagi wewnętrznej, dobrego samopoczucia i pozytywnej energii. Do tego wyjątkowo atrakcyjne wnętrza. Wszystko to zaowocowało wspaniałą sesją zdjęciową w niezwykłej atmosferze. Zdjęcia Piotr Najuch. Makijaż Klaudia Krabes.

IMG_20140916_221344IMG_20140916_221156IMG_20140916_221643IMG_20140916_221430IMG_20140916_221034IMG_20140916_221505Przypominamy, że Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym wyjątkowym kalendarzem chce zwrócić uwagę nie tylko na niepełnosprawne dzieci, którymi się opiekuje, ale na ich mamy – kobiety niezwykłe i silne.

 

Budujemy „Ziemięcice”:-)

Decyzja zapadła na początku września. Zarząd województwa postanowił przyznać pieniądze na budowę Regionalnego Ośrodka Pomocy Niewidomym i Niedowidzącym. Placówka powstanie w Ziemięcicach w powiecie tarnogórskim. Koszt budowy to 12 mln zł. Prace budowlane rozpoczną się w październiku tego roku. Zgodnie z planem mają potrwać rok.

Ośrodek to będzie przede wszystkim szkoła. Uczyć będzie się w niej 60 dzieci. Co ważne 24 uczniów będzie dojeżdżało na zajęcia, a 36 zostanie zakwaterowanych w internacie.

Placówka w Ziemięcicach wzorowana jest na rozwiązaniu niemieckiej Fundacji Instytutu Niewidomych Würzburg. Specyfiką ośrodka będzie podział budynku na moduły, każdy przeznaczony dla innego poziomu edukacji – określonej grupy wiekowej i dostosowany do jej rozwoju. Budynki będą dostępne dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wokół ośrodka powstaną także park, boiska sportowe oraz tereny rekreacyjne. Wszystko po to, by objąć dzieci niewidome i niedowidzące z dodatkowymi dysfunkcjami stałą, kompleksową pomocą i towarzyszyć im na każdym etapie rozwoju fizycznego oraz emocjonalnego. Trzymajcie kciuki. Zaczynamy.ziemięcice

12 wspaniałych matek w kalendarzu RFPN

To pierwszy wpis na naszym blogu. Szczególny i wyjątkowy. Chcemy by blog stał się miejscem do dyskusji o działaniach fundacji. Dzieje się bowiem bardzo dużo, a mówi o tym…niewielu.

Na początek dzielimy się pomysłem na kalendarz 2015. Kalendarze RFPN wydaje co rok. Ten będzie jednak wyjątkowy.

W tym roku fundacja w sposób szczególny postanowiła podkreślić zaangażowanie mam w rehabilitację swoich podopiecznych. Z tej okazji Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym postanowiła wydać specjalny kalendarz ścienny. Kalendarz, w którym wystąpią mamy dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością ma być okazją do zwrócenia uwagi na ich codzienną niezwykle trudną pracę. 12 kobiet weźmie udział w projekcie charytatywnym,. Dochód w całości przeznaczony będzie na rzecz Fundacji. Sesja zdjęciowa zrealizowana zostanie w pięknym hotelu Poziom 511 w Podzamczu na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Na projekt składać się będzie czarno – białe zdjęcie (forma manifestu o sile kobiet, szczegółów jednak zdradzać nie chcemy) oraz informacja o dziecku i rodzaju rehabilitacji, który oferuje dla niego fundacja.

Autorem zdjęć jest fotograf Piotr Najuch, na co dzień prowadzący firmę fotograficzną  Foto-Niesporek w Siemianowicach Śląskich.poziom511